Vandens filtrai: ar juos reikia prižiūrėti?

Vandens filtrai

Jei Jūsų namuose, biure ar kitoje patalpoje įrengti vandens filtrai – štai keletas dalykų, kuriuos verta žinoti

 

Jūsų namuose, biure ar įstaigoje įrengti vandens filtrai yra itin svarbūs kiekvieno, besinaudojančio vandens sistema, kasdieniniam komfortui. Tinkamai filtruotas vanduo bus skaidrus, neturės keisto atspalvio, neskleis nemalonaus kvapo. Toks vanduo yra ne tik švarus, jis – saugus!

Be abejonės, nieko nėra amžino, tad netgi pačios geriausios kokybės vandens filtrai gali anksčiau ar vėliau sugesti. Rekomenduojame filtravimo sistemą nuolatos tikrinti, atlikti profilaktinę apžiūrą. Jei norite, kad vandens filtrai Jums tarnautų ilgai ir tikrai galėtumėte mėgautis švariu, kokybišku vandeniu, sistemos priežiūra yra labai svarbus aspektas.

Taigi, kodėl taip svarbu, jog vanduo būtų švarus?

Juk vanduo yra tas dalykas, kurį mes naudojame kasdien, įvairiausiems namų ruošos darbams, maistui, gėrimui, po tuo vandeniu prausiamės, skalbiame savo drabužius ir t.t. Lietuva gali pasigirti tikrai geros kokybės vandeniu, tačiau visvien dažnai aptinkame vandenį, kuriame geležies koncentracija per didelė arba jame kaupiasi kalkės. Vandens nugeležinimo filtras pagelbės, jei norite atsikratyti geležies pertekliaus sukelto nemalonaus vandens kvapo bei gelsvų ar rudų nuosėdų bei dėmių. Vandens nukalkinimo filtras padės atsikratyti kieto vandens ir kalkių, kurios gali ne tik negražiai nusėsti ant Jūsų virdulio dugno, bet ir kimšti vamzdžius, taip sukuriant nemenkų santechninių problemų.

Kiekvieno iš mūsų didžiausias turtas – sveikata. Tad nepamirškite, kad kiekvienam iš mūsų gyvybiškai svarbu gerti tik kokybišką, švarų vandenį. Pasirūpinkite visų, kurie naudojasi vandentiekio sistema, sveikata įrengdami vandens filtravimo sistemą. Būkite užtikrinti, kad vandenyje neatsiras įvairiausių cheminių junginių pertekliaus.

Tam, kad su tokiomis bėdomis netektų susidurti, įrengiami vandens filtrai. Kai kuriems tai gali atrodyti kaip papildoma ir nebūtina investicija, tačiau patikėkite – saugus vanduo yra ypatingai svarbu. Galbūt, pradžioje, naudojant nefiltruotą vandenį ir nepastebėsite jokių problemų, tačiau tokie dalykai, kaip kalkės, geležis, kaupiasi per ilgesnį laiko tarpą. Tad, greičiausiai, anksčiau ar vėliau Jums visvien teks ne tik įsirengti vandens filtrą, bet ir išleisti nemažai pinigų remontui, kad galėtume pašalinti padarytą žalą.

Kaip atliekama vandens filtrų profilaktika bei taisymas?

Vandens filtrai privalo būti profilaktiškai prižiūrimi, užtikrinant jų efektyvumą. Jei to nedarote, turėkite omenyje, jog vieną dieną filtrai gali nustoti tinkamai veikti, o Jums teks samdyti profesionalų santechniką, kad filtrus suremontuotų arba netgi pakeistų, jei gedimas rimtas. Nesvarbu, ar kalba eina apie įprastus vandens filtrus, nugeležinimo filtrus ar minkštinančius (nukalkinimo) filtrus – jų remontas labai panašus.

Dažniausiai, sugenda vienas iš vandens filtravimo sistemos komponentų, tad realiausias sprendimas – sugedusią dalį pakeisti nauja. Gali būti keičiamas filtro siurblys, membrana, transformatorius ar kita dalis. Vandens filtrai, po remonto, būtinai turi būti dezinfekuojami! Tik taip bus užtikrintas tolimesnis saugus jų naudojimas.

Jei nesate tikri, kaip teisingai prižiūrėti vandens filtravimo sistemą, maloniai kviečiame pasikonsultuoti su mumis visiškai nemokamai. Santechnikas, įvertinęs Jūsų vandens filtravimo sistemos tipą, įrengimą, galės detaliau papasakoti, kas kiek laiko reikėtų atlikti profilaktinį patikrinimą ir į ką atkreipti dėmesį, norint laiku pastebėti vandens filtrų sistemos gedimus.

Kokie dar kiti svarbūs vandens filtravimo sistemos priežiūros aspektai, apie kuriuos vertėtų pagalvoti?

Rekomenduojame, jog Jūsų vandens filtrai būti profilaktiškai prižiūrimi bei remontuojami tų pačių specialistų, kurie visą vandens filtravimo sistemą montavo. Taip būsite užtikrinti, kad sistemos profilaktika arba remontas bus atlikti, žinant kiekvieną niuansą.

Kaip pastebėti gedimus? Greičiausiai pastebėsite kažkokius pokyčius. Išgirsite neįprastus, naujus garsus, vanduo įgaus kažkokį kvapą, kurio seniau nejautėte arba ant maišytuvų atsiras kalkių ar kitų nuosėdų. Pastebėję šiuos pokyčius, nedelsiant kreipkitės į santechniką. Nešvarus vanduo yra nesaugus gerti, kartais gali būti nesaugus net ir praustis.

Atminkite, nesvarbu kokio tipo vandens filtrai įrengti Jūsų vandentiekio sistemoje, visiems privalo būti taikomas profilaktinis patikrinimas bei priežiūra. Nors jų veikimo principas gali skirtis, tačiau iš esmės, remontas ar priežiūra yra labai panaši.

 

REIKIA SANTECHNIKO?

VANDENS FILTRAI, JŲ ĮRENGIMAS, PROFILAKTIKA BEI REMONTAS – APSANTECHNIKAS

Turite klausimų?

Susisiekime telefonu +370 68116655 arba el. paštu info@apsantechnikas.lt